FEIF YouthCup 2016 - 28-30 Jul 2016

Overview

 

 

T3 - Tölt - A-Final

 

01      018        Franziska Hunz  / Gamma vom Moarschusterhof / DE / Ch                  6.28

02      004        Johanna Wallnsdorfer  / Höldur vom Schluensee / AT / Gr                  5.94

03      027        Astrid Ginnerup Jørgensen  / Eyvindur frá Egilsstaðabæ / DK / Ba    5.89

04      075        Alicia Flanigan  / Thengill fra Ragnheidarstödum / US / Am                 5.83

05      044        Arnar Máni Sigurjónsson  / Floki fra Breidablik / IS / Da                       5.78

06      005        Lea-Marie Priller  / Sleipnir frá Heiði / AT / Ex                                         5.72

07      017        Charlotte Seraina Hütter  / Gandur von der Igelsburg / DE / No           5.56

 

 

T3 - Tölt - B-Final

 

06      075        Alicia Flanigan  / Thengill fra Ragnheidarstödum / US / Am                 5.72

06      044        Arnar Máni Sigurjónsson  / Floki fra Breidablik / IS / Da                       5.72

08      003        Caroline Partej  / Baldur von Oberhaitzing / AT / No                             5.05

09      002        Vanessa Hauer  / Konsert frá Kjartansstöðum / AT / Ic                         4.94

10      013        Amelie Schnidrig  / Nafni frá Feti / CH / Le                                              4.78

 

 

T3 - Tölt - Preliminary Round

 

01      018        Franziska Hunz  / Gamma vom Moarschusterhof / DE / Ch                  6.23

02      004        Johanna Wallnsdorfer  / Höldur vom Schluensee / AT / Gr                  6.00

03      017        Charlotte Seraina Hütter  / Gandur von der Igelsburg / DE / No           5.93

04      027        Astrid Ginnerup Jørgensen  / Eyvindur frá Egilsstaðabæ / DK / Ba    5.73

05      005        Lea-Marie Priller  / Sleipnir frá Heiði / AT / Ex                                         5.70

06      044        Arnar Máni Sigurjónsson  / Floki fra Breidablik / IS / Da                       5.67

07      024        Maja Frank Andresen  / Visir vom Birkenhof / DK / Ex                          5.60

08      013        Amelie Schnidrig  / Nafni frá Feti / CH / Le                                              5.50

09      075        Alicia Flanigan  / Thengill fra Ragnheidarstödum / US / Am                 5.33

10      002        Vanessa Hauer  / Konsert frá Kjartansstöðum / AT / Ic                         5.27

11      003        Caroline Partej  / Baldur von Oberhaitzing / AT / No                             5.23

12      053        Lieke van Horne  / Fannar frá Horne / NL / Am                                       5.20

13      070        Tora Ingstedt  / Samud fra Oddholi / SE / Ka                                          5.03

14      055        Annejet van Dorsser  / Kjarval vom Schloss Nienover / NL / Ka          5.00

14      023        Saskia Wachsmann  / Alskær vom Wiesenhof / DE / Ex                        5.00

16      041        Cory Carson  / Hagar (Herkules) fra Smingegården / GB / Gr              4.97

17      039        Marie Dischinger  / Neisti frá Hávarsstöðum / FR / Ka                           4.93

17      077        Jessica Blough  / Ta van 't Ilperveld / US / Ba                                         4.93

19      029        Laerke Sofie Vestergaard Jensen  / Varmi frá Varmadal / DK / Da       4.77

20      064        Marte Winther Skorgenes  / Veverita frá Litla-Landi / NO / Am             4.67

 

 

T6 - Tölt - A-Final

 

01      016        Ann-Sophie Gebhard  / Sinvinur vom Altenbruch / DE / Le                  6.42

02      011        Jasmine Stauffer  / Stirnir fra Grundet Hus / CH / Ic                              6.09

03      043        Anton Hugi Kjartansson  / Birta fra Hofi 1 / IS / Ch                                6.00

03      043        Anton Hugi Kjartansson  / Birta fra Hofi 1 / IS / Ch                                6.00

04      054        Manon de Munck  / Öskubuska frá Fjós Héri / NL / Gr                           5.67

05      038        Louise Brullard  / Atlas frá Feti / FR / Le                                                  4.92

 

 

T6 - Tölt - Preliminary Round

 

01      016        Ann-Sophie Gebhard  / Sinvinur vom Altenbruch / DE / Le                  6.87

02      038        Louise Brullard  / Atlas frá Feti / FR / Le                                                  6.13

03      011        Jasmine Stauffer  / Stirnir fra Grundet Hus / CH / Ic                              5.80

04      043        Anton Hugi Kjartansson  / Birta fra Hofi 1 / IS / Ch                                5.77

04      043        Anton Hugi Kjartansson  / Birta fra Hofi 1 / IS / Ch                                5.77

04      054        Manon de Munck  / Öskubuska frá Fjós Héri / NL / Gr                           5.77

06      048        Thelma Dögg Tómasdóttir  / Thekkur frá Hólum / IS / Hu                     5.50

06      006        Joyce van Engelen  / Kraftur frá Malou / BE / Ba                                    5.50

08      056        Esmée Versteeg  / Halldís frá Litla-Húsið / NL / M&                               5.43

08      072        Julia Lockman  / Alexander Mikli II van de Grondsels / SE / Gr            5.43

10      032        Anna Hynninen  / Töfri van de Waaldijk / FI / Ex                                     5.33

11      078        Olivia Rasmussen  / Numi van 't Ilperveld / US / Ch                               5.20

11      076        Jamie Blough  / Gumi fra Ilper Skák / US / Da                                         5.20

11      057        Lisa Leereveld  / Dvalinn frá Nýttland / NL / Ic                                        5.20

14      030        Silke Agathe Wittus Johnsen  / Atala frá Ravnekrogen / DK / No         4.93

15      068        Tindra Vestman  / Stella från Hallerby / SE / Ic                                       4.87

16      037        Anouk Marquenie  / Týra du Schlossmatt / FR / Ja                                4.60

 

 

T7 - Tölt - A-Final

 

01      007        Lorien Swinnen  / Oddviti frá Bessastöðum / BE / Da                           5.75

02      020        Elena Walter  / Gnýr vom Röschbacherhof / DE / Am                            5.42

02      014        Raya Heusser  / Stuðlar frá Húsavík / CH / Hu                                        5.42

04      021        Elisa Walter  / Frábær / DE / Ba                                                                 5.34

05      012        Manon Kilian  / Breki frá Kópavogi / CH / Ka                                          5.25

06      047        Svanhildur Guðbrandsdóttir  / Valdis frá Árbae / IS / Gr                       5.17

07      008        Marie Devos  / Ava frá Kærkominn / BE / Ch                                          4.84

08      058        Bowie Hagen  / Geisli frá Hólabaki / NL / Le                                            4.67

 

 

T7 - Tölt - B-Final

 

08      020        Elena Walter  / Gnýr vom Röschbacherhof / DE / Am                            5.34

09      022        Mara Gaßmann  / Frami vom Schurrenhof / DE / Da                              4.75

10      025        Sofie Steenvinkel  / Freyja Fra Voerladegård / DK / Ja                           4.25

 

 

T7 - Tölt - Preliminary Round

 

01      007        Lorien Swinnen  / Oddviti frá Bessastöðum / BE / Da                           5.80

02      014        Raya Heusser  / Stuðlar frá Húsavík / CH / Hu                                        5.60

03      047        Svanhildur Guðbrandsdóttir  / Valdis frá Árbae / IS / Gr                       5.43

04      008        Marie Devos  / Ava frá Kærkominn / BE / Ch                                          5.20

04      012        Manon Kilian  / Breki frá Kópavogi / CH / Ka                                          5.20

04      058        Bowie Hagen  / Geisli frá Hólabaki / NL / Le                                            5.20

04      021        Elisa Walter  / Frábær / DE / Ba                                                                 5.20

08      025        Sofie Steenvinkel  / Freyja Fra Voerladegård / DK / Ja                           5.00

09      022        Mara Gaßmann  / Frami vom Schurrenhof / DE / Da                              4.93

09      020        Elena Walter  / Gnýr vom Röschbacherhof / DE / Am                            4.93

11      063        Marta Valland Hofslundsengen  / Roderick frá Héri / NO / M&             4.87

11      026        Isabella Møller Kjaer  / Dofri frá Oddsstöðum I / DK / M&                     4.87

13      010        Fabienne Helfenberger  / Hvítasunna frá Syðri-Úlfsstöðum / CH / Gr 4.70

14      061        Bjørg Fostervoll Flemmen  / Otur frá Litla-Landi / NO / Ka                   4.53

15      073        Wilma Almtoft  / Sparta frá Strandholum / SE / No                                 4.50

15      040        Julie Darbon-Guillin  / Ormur du Erlenhof / FR / M&                             4.50

17      066        Thea Plate Hovdekleiv  / Bragi von Sophienhof / NO / Ch                     4.47

18      062        Malin Solberg  / Vidalin frá Fjós Héri / NO / Le                                        4.43

19      069        Linnea Wendeus  / Baron från Grevelund / SE / Hu                               4.37

19      050        Ylfa Gudrun Svafarsdóttir  / Lukas fra Kvistum / IS / Ja                        4.37

19      001        Lilli Zelsacher  / Flugar von Lueg / AT / Hu                                             4.37

22      031        Tilde Dall  / Fjola frá Smedegaard / DK / Le                                             4.30

23      067        Elin Ahnfelt  / Klár från Lindnäs / SE / Ja                                                 4.20

23      074        Wilma Kristensson  / Hastigur fra Prastarsöng / SE / Ex                       4.20

25      009        Fanny Meissnitzer  / Aleiga van ´t Enclavehof / BE / M&                       3.93

26      051        Lena-Marie Baltes  / Fjödur / LU / Ja                                                        3.60

27      028        Ane Sophia Møller Kjaer  / Kvitta-Sunna fra Holleskov / DK / Am        3.20

 

 

V2 - Four Gait - A-Final

 

01      017        Charlotte Seraina Hütter  / Gandur von der Igelsburg / DE / No           6.24

02      016        Ann-Sophie Gebhard  / Sinvinur vom Altenbruch / DE / Le                  6.13

03      024        Maja Frank Andresen  / Visir vom Birkenhof / DK / Ex                          6.10

04      018        Franziska Hunz  / Gamma vom Moarschusterhof / DE / Ch                  6.00

04      044        Arnar Máni Sigurjónsson  / Floki fra Breidablik / IS / Da                       6.00

06      004        Johanna Wallnsdorfer  / Höldur vom Schluensee / AT / Gr                  5.83

 

 

V2 - Four Gait - B-Final

 

06      024        Maja Frank Andresen  / Visir vom Birkenhof / DK / Ex                          6.03

07      005        Lea-Marie Priller  / Sleipnir frá Heiði / AT / Ex                                         5.80

08      027        Astrid Ginnerup Jørgensen  / Eyvindur frá Egilsstaðabæ / DK / Ba    5.77

09      014        Raya Heusser  / Stuðlar frá Húsavík / CH / Hu                                        5.37

10      012        Manon Kilian  / Breki frá Kópavogi / CH / Ka                                          5.33

 

 

V2 - Four Gait - Preliminary Round

 

01      017        Charlotte Seraina Hütter  / Gandur von der Igelsburg / DE / No           6.20

02      018        Franziska Hunz  / Gamma vom Moarschusterhof / DE / Ch                  6.13

03      016        Ann-Sophie Gebhard  / Sinvinur vom Altenbruch / DE / Le                  6.10

04      044        Arnar Máni Sigurjónsson  / Floki fra Breidablik / IS / Da                       5.87

05      004        Johanna Wallnsdorfer  / Höldur vom Schluensee / AT / Gr                  5.83

06      024        Maja Frank Andresen  / Visir vom Birkenhof / DK / Ex                          5.80

07      012        Manon Kilian  / Breki frá Kópavogi / CH / Ka                                          5.70

07      014        Raya Heusser  / Stuðlar frá Húsavík / CH / Hu                                        5.70

07      005        Lea-Marie Priller  / Sleipnir frá Heiði / AT / Ex                                         5.70

07      027        Astrid Ginnerup Jørgensen  / Eyvindur frá Egilsstaðabæ / DK / Ba    5.70

11      007        Lorien Swinnen  / Oddviti frá Bessastöðum / BE / Da                           5.67

12      013        Amelie Schnidrig  / Nafni frá Feti / CH / Le                                              5.63

13      038        Louise Brullard  / Atlas frá Feti / FR / Le                                                  5.60

14      011        Jasmine Stauffer  / Stirnir fra Grundet Hus / CH / Ic                              5.53

15      075        Alicia Flanigan  / Thengill fra Ragnheidarstödum / US / Am                 5.43

16      054        Manon de Munck  / Öskubuska frá Fjós Héri / NL / Gr                           5.40

17      041        Cory Carson  / Hagar (Herkules) fra Smingegården / GB / Gr              5.33

18      056        Esmée Versteeg  / Halldís frá Litla-Húsið / NL / M&                               5.27

18      050        Ylfa Gudrun Svafarsdóttir  / Lukas fra Kvistum / IS / Ja                        5.27

20      066        Thea Plate Hovdekleiv  / Bragi von Sophienhof / NO / Ch                     5.23

21      032        Anna Hynninen  / Töfri van de Waaldijk / FI / Ex                                     5.17

22      006        Joyce van Engelen  / Kraftur frá Malou / BE / Ba                                    5.13

23      077        Jessica Blough  / Ta van 't Ilperveld / US / Ba                                         5.10

24      063        Marta Valland Hofslundsengen  / Roderick frá Héri / NO / M&             5.00

25      023        Saskia Wachsmann  / Alskær vom Wiesenhof / DE / Ex                        4.90

26      029        Laerke Sofie Vestergaard Jensen  / Varmi frá Varmadal / DK / Da       4.83

27      070        Tora Ingstedt  / Samud fra Oddholi / SE / Ka                                          4.80

28      026        Isabella Møller Kjaer  / Dofri frá Oddsstöðum I / DK / M&                     4.43

29      064        Marte Winther Skorgenes  / Veverita frá Litla-Landi / NO / Am             4.33

30      033        Ingrid Väyrynen  / Orka frá Aquadraat / FI / No                                       4.17

31      037        Anouk Marquenie  / Týra du Schlossmatt / FR / Ja                                4.10

32      062        Malin Solberg  / Vidalin frá Fjós Héri / NO / Le                                        3.50

 

 

V4 - Four Gait - A-Final

 

01      053        Lieke van Horne  / Fannar frá Horne / NL / Am                                       5.83

02      010        Fabienne Helfenberger  / Hvítasunna frá Syðri-Úlfsstöðum / CH / Gr 5.57

03      021        Elisa Walter  / Frábær / DE / Ba                                                                 5.47

04      059        Anniek Hartog  / Brandur frá Flugumýri II / NL / Hu                               5.10

05      069        Linnea Wendeus  / Baron från Grevelund / SE / Hu                               5.07

06      055        Annejet van Dorsser  / Kjarval vom Schloss Nienover / NL / Ka          4.93

07      067        Elin Ahnfelt  / Klár från Lindnäs / SE / Ja                                                 4.23

 

 

V4 - Four Gait - B-Final

 

06      010        Fabienne Helfenberger  / Hvítasunna frá Syðri-Úlfsstöðum / CH / Gr 5.20

06      059        Anniek Hartog  / Brandur frá Flugumýri II / NL / Hu                               5.20

08      031        Tilde Dall  / Fjola frá Smedegaard / DK / Le                                             4.97

09      025        Sofie Steenvinkel  / Freyja Fra Voerladegård / DK / Ja                           4.60

10      071        Julia Carlander  / Grani / SE / Da                                                              4.53

11      022        Mara Gaßmann  / Frami vom Schurrenhof / DE / Da                              4.20

 

 

V4 - Four Gait - Preliminary Round

 

01      053        Lieke van Horne  / Fannar frá Horne / NL / Am                                       5.73

02      021        Elisa Walter  / Frábær / DE / Ba                                                                 5.63

03      055        Annejet van Dorsser  / Kjarval vom Schloss Nienover / NL / Ka          5.43

04      067        Elin Ahnfelt  / Klár från Lindnäs / SE / Ja                                                 5.40

05      069        Linnea Wendeus  / Baron från Grevelund / SE / Hu                               5.33

06      059        Anniek Hartog  / Brandur frá Flugumýri II / NL / Hu                               5.27

07      022        Mara Gaßmann  / Frami vom Schurrenhof / DE / Da                              5.10

08      031        Tilde Dall  / Fjola frá Smedegaard / DK / Le                                             5.07

09      025        Sofie Steenvinkel  / Freyja Fra Voerladegård / DK / Ja                           5.00

10      071        Julia Carlander  / Grani / SE / Da                                                              4.97

10      010        Fabienne Helfenberger  / Hvítasunna frá Syðri-Úlfsstöðum / CH / Gr 4.97

12      009        Fanny Meissnitzer  / Aleiga van ´t Enclavehof / BE / M&                       4.87

13      020        Elena Walter  / Gnýr vom Röschbacherhof / DE / Am                            4.83

14      076        Jamie Blough  / Gumi fra Ilper Skák / US / Da                                         4.63

15      036        Sedea Bjarnadottir Nolsøe  / Tývar van de Waaldijk / FO / Ic                4.60

16      058        Bowie Hagen  / Geisli frá Hólabaki / NL / Le                                            4.57

17      057        Lisa Leereveld  / Dvalinn frá Nýttland / NL / Ic                                        4.50

18      051        Lena-Marie Baltes  / Fjödur / LU / Ja                                                        4.43

19      042        Christina Edwards  / Gultoppa van de Berkenhoeve / GB / Am           4.37

20      061        Bjørg Fostervoll Flemmen  / Otur frá Litla-Landi / NO / Ka                   4.30

21      040        Julie Darbon-Guillin  / Ormur du Erlenhof / FR / M&                             3.83

22      065        Mia Strøm  / Mýsla von Eselborn / NO / Ba                                             3.73

23      074        Wilma Kristensson  / Hastigur fra Prastarsöng / SE / Ex                       3.70

24      035        Rebekka Jansdóttir Simonsen  / Hreyfing von Töltmyllan / FO / Hu    2.83

 

 

F2 - Five Gait - A-Final

 

01      043        Anton Hugi Kjartansson  / Birta fra Hofi 1 / IS / Ch                                6.41

02      048        Thelma Dögg Tómasdóttir  / Thekkur frá Hólum / IS / Hu                     5.72

03      049        Viktoria Eik Elvarsdóttir  / Adam fra Efri-Skalateigi 1 / IS / Ic                5.62

04      039        Marie Dischinger  / Neisti frá Hávarsstöðum / FR / Ka                           5.31

05      001        Lilli Zelsacher  / Flugar von Lueg / AT / Hu                                             4.43

 

 

F2 - Five Gait - Preliminary Round

 

01      043        Anton Hugi Kjartansson  / Birta fra Hofi 1 / IS / Ch                                6.07

02      048        Thelma Dögg Tómasdóttir  / Thekkur frá Hólum / IS / Hu                     5.57

03      049        Viktoria Eik Elvarsdóttir  / Adam fra Efri-Skalateigi 1 / IS / Ic                5.40

04      001        Lilli Zelsacher  / Flugar von Lueg / AT / Hu                                             5.30

05      039        Marie Dischinger  / Neisti frá Hávarsstöðum / FR / Ka                           5.20

06      019        Anja Lehner  / Hylling vom Burrishof / DE / M&                                     5.17

07      068        Tindra Vestman  / Stella från Hallerby / SE / Ic                                       5.03

08      015        Lea Rusterholz  / Ágústa frá Höskuldsstöðum / CH / Ja                       5.00

09      046        Rósa Kristín Jóhannesdóttir  / Ljúfa frá Breidablik / IS / No                 4.70

10      047        Svanhildur Guðbrandsdóttir  / Valdis frá Árbae / IS / Gr                       4.13

11      078        Olivia Rasmussen  / Numi van 't Ilperveld / US / Ch                               3.90

12      045        Freyja Vignisdóttir  / Myrra frá Saudarkroki / IS / Ex                              3.83

13      028        Ane Sophia Møller Kjaer  / Kvitta-Sunna fra Holleskov / DK / Am        3.53

13      072        Julia Lockman  / Alexander Mikli II van de Grondsels / SE / Gr            3.53

15      073        Wilma Almtoft  / Sparta frá Strandholum / SE / No                                 3.40

16      034        Gudrun Jakobsdottir Dalsgard  / Skoti frá Velli / FO / Ba                      2.97

16      030        Silke Agathe Wittus Johnsen  / Atala frá Ravnekrogen / DK / No         2.97

 

 

FS2 - Riding In Dressage Arena

 

01      016        Ann-Sophie Gebhard  / Sinvinur vom Altenbruch / DE / Le                  6.77

02      018        Franziska Hunz  / Gamma vom Moarschusterhof / DE / Ch                  6.50

03      027        Astrid Ginnerup Jørgensen  / Eyvindur frá Egilsstaðabæ / DK / Ba    6.33

04      038        Louise Brullard  / Atlas frá Feti / FR / Le                                                  6.03

05      013        Amelie Schnidrig  / Nafni frá Feti / CH / Le                                              5.47

06      076        Jamie Blough  / Gumi fra Ilper Skák / US / Da                                         5.43

07      007        Lorien Swinnen  / Oddviti frá Bessastöðum / BE / Da                           4.90

07      023        Saskia Wachsmann  / Alskær vom Wiesenhof / DE / Ex                        4.90

09      011        Jasmine Stauffer  / Stirnir fra Grundet Hus / CH / Ic                              4.77

09      029        Laerke Sofie Vestergaard Jensen  / Varmi frá Varmadal / DK / Da       4.77

11      031        Tilde Dall  / Fjola frá Smedegaard / DK / Le                                             4.73

11      058        Bowie Hagen  / Geisli frá Hólabaki / NL / Le                                            4.73

13      002        Vanessa Hauer  / Konsert frá Kjartansstöðum / AT / Ic                         4.70

14      036        Sedea Bjarnadottir Nolsøe  / Tývar van de Waaldijk / FO / Ic                4.53

14      009        Fanny Meissnitzer  / Aleiga van ´t Enclavehof / BE / M&                       4.53

16      021        Elisa Walter  / Frábær / DE / Ba                                                                 4.13

16      040        Julie Darbon-Guillin  / Ormur du Erlenhof / FR / M&                             4.13

 

 

FS3 - In Hand Showing in Dressage Arena

 

01      053        Lieke van Horne  / Fannar frá Horne / NL / Am                                       7.57

02      010        Fabienne Helfenberger  / Hvítasunna frá Syðri-Úlfsstöðum / CH / Gr 7.47

03      017        Charlotte Seraina Hütter  / Gandur von der Igelsburg / DE / No           6.63

04      059        Anniek Hartog  / Brandur frá Flugumýri II / NL / Hu                               5.97

 

 

CR - Cross - Preliminary Round

 

01      003        Caroline Partej  / Baldur von Oberhaitzing / AT / No                             7.26

02      040        Julie Darbon-Guillin  / Ormur du Erlenhof / FR / M&                             6.20

03      073        Wilma Almtoft  / Sparta frá Strandholum / SE / No                                 6.02

04      044        Arnar Máni Sigurjónsson  / Floki fra Breidablik / IS / Da                       5.86

05      071        Julia Carlander  / Grani / SE / Da                                                              5.84

06      070        Tora Ingstedt  / Samud fra Oddholi / SE / Ka                                          5.62

07      033        Ingrid Väyrynen  / Orka frá Aquadraat / FI / No                                       5.38

08      034        Gudrun Jakobsdottir Dalsgard  / Skoti frá Velli / FO / Ba                      5.32

09      032        Anna Hynninen  / Töfri van de Waaldijk / FI / Ex                                     5.30

10      063        Marta Valland Hofslundsengen  / Roderick frá Héri / NO / M&             5.08

11      012        Manon Kilian  / Breki frá Kópavogi / CH / Ka                                          5.06

12      074        Wilma Kristensson  / Hastigur fra Prastarsöng / SE / Ex                       4.76

13      008        Marie Devos  / Ava frá Kærkominn / BE / Ch                                          4.40

14      025        Sofie Steenvinkel  / Freyja Fra Voerladegård / DK / Ja                           3.80

15      035        Rebekka Jansdóttir Simonsen  / Hreyfing von Töltmyllan / FO / Hu    3.68

16      037        Anouk Marquenie  / Týra du Schlossmatt / FR / Ja                                3.24

17      042        Christina Edwards  / Gultoppa van de Berkenhoeve / GB / Am           3.08

18      020        Elena Walter  / Gnýr vom Röschbacherhof / DE / Am                            2.12

19      065        Mia Strøm  / Mýsla von Eselborn / NO / Ba                                             1.64

 

 

TR - Trail - Preliminary Round

 

01      050        Ylfa Gudrun Svafarsdóttir  / Lukas fra Kvistum / IS / Ja                        9.00

02      005        Lea-Marie Priller  / Sleipnir frá Heiði / AT / Ex                                         8.75

03      012        Manon Kilian  / Breki frá Kópavogi / CH / Ka                                          8.50

04      071        Julia Carlander  / Grani / SE / Da                                                              8.20

05      077        Jessica Blough  / Ta van 't Ilperveld / US / Ba                                         8.10

05      027        Astrid Ginnerup Jørgensen  / Eyvindur frá Egilsstaðabæ / DK / Ba    8.10

05      057        Lisa Leereveld  / Dvalinn frá Nýttland / NL / Ic                                        8.10

08      063        Marta Valland Hofslundsengen  / Roderick frá Héri / NO / M&             8.05

09      033        Ingrid Väyrynen  / Orka frá Aquadraat / FI / No                                       8.00

09      036        Sedea Bjarnadottir Nolsøe  / Tývar van de Waaldijk / FO / Ic                8.00

11      058        Bowie Hagen  / Geisli frá Hólabaki / NL / Le                                            7.85

11      035        Rebekka Jansdóttir Simonsen  / Hreyfing von Töltmyllan / FO / Hu    7.85

13      075        Alicia Flanigan  / Thengill fra Ragnheidarstödum / US / Am                 7.75

13      037        Anouk Marquenie  / Týra du Schlossmatt / FR / Ja                                7.75

15      017        Charlotte Seraina Hütter  / Gandur von der Igelsburg / DE / No           7.65

16      059        Anniek Hartog  / Brandur frá Flugumýri II / NL / Hu                               7.60

17      049        Viktoria Eik Elvarsdóttir  / Adam fra Efri-Skalateigi 1 / IS / Ic                7.55

18      047        Svanhildur Guðbrandsdóttir  / Valdis frá Árbae / IS / Gr                       7.50

19      018        Franziska Hunz  / Gamma vom Moarschusterhof / DE / Ch                  7.45

20      011        Jasmine Stauffer  / Stirnir fra Grundet Hus / CH / Ic                              7.40

21      015        Lea Rusterholz  / Ágústa frá Höskuldsstöðum / CH / Ja                       7.35

22      053        Lieke van Horne  / Fannar frá Horne / NL / Am                                       7.10

23      061        Bjørg Fostervoll Flemmen  / Otur frá Litla-Landi / NO / Ka                   6.90

24      024        Maja Frank Andresen  / Visir vom Birkenhof / DK / Ex                          6.65

24      055        Annejet van Dorsser  / Kjarval vom Schloss Nienover / NL / Ka          6.65

26      016        Ann-Sophie Gebhard  / Sinvinur vom Altenbruch / DE / Le                  6.55

27      070        Tora Ingstedt  / Samud fra Oddholi / SE / Ka                                          6.00

28      021        Elisa Walter  / Frábær / DE / Ba                                                                 5.80

29      052        Nienke van Arum  / Pexi fra Melasol / LU / Ka                                         5.75

30      006        Joyce van Engelen  / Kraftur frá Malou / BE / Ba                                    5.55

31      014        Raya Heusser  / Stuðlar frá Húsavík / CH / Hu                                        5.35

32      051        Lena-Marie Baltes  / Fjödur / LU / Ja                                                        4.85

 

 

 

PP2 - Pace Test

 

01      043        Anton Hugi Kjartansson  / Birta fra Hofi 1 / IS / Ch                                5.05

02      019        Anja Lehner  / Hylling vom Burrishof / DE / M&                                     4.59

03      001        Lilli Zelsacher  / Flugar von Lueg / AT / Hu                                             4.34

04      072        Julia Lockman  / Alexander Mikli II van de Grondsels / SE / Gr            4.08

05      046        Rósa Kristín Jóhannesdóttir  / Ljúfa frá Breidablik / IS / No                 3.96

06      049        Viktoria Eik Elvarsdóttir  / Adam fra Efri-Skalateigi 1 / IS / Ic                3.80

07      015        Lea Rusterholz  / Ágústa frá Höskuldsstöðum / CH / Ja                       3.55

08      045        Freyja Vignisdóttir  / Myrra frá Saudarkroki / IS / Ex                              3.09

09      048        Thelma Dögg Tómasdóttir  / Thekkur frá Hólum / IS / Hu                     3.05

10      068        Tindra Vestman  / Stella från Hallerby / SE / Ic                                       2.42

11      039        Marie Dischinger  / Neisti frá Hávarsstöðum / FR / Ka                           1.92

12      026        Isabella Møller Kjaer  / Dofri frá Oddsstöðum I / DK / M&                     1.42

13      078        Olivia Rasmussen  / Numi van 't Ilperveld / US / Ch                               0.88

 

 

                                                                                                                                                                                                         

 

Composed 30 July 2016 18:46:08

IceTest 1.1.725 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org